Leasing.cz je součástí skupiny úspory.cz
hledáte nejvýhodnější povinné ručení, půjčku, cestovní pojištění?

Nacházíte se na stránce: Zpětný leasing

Zpětný leasing

Zpětný leasing

V dnešní nejisté ekonomické situaci se Vám velmi lehce může stát, že se ocitnete v nenadálé finanční tísni. Peníze většinou potřebujete ihned a hledáte možná řešení. Nebankovní půjčky sice jsou rychlé, ale z odstrašujících případů všichni víme, jak může taková půjčka skončit. Velmi čistým a elegantním způsobem řešení nedostatku finančních zdrojů je zpětný leasing. Zpětný leasing je jedním z mnoha leasingů, ale na rozdíl od nich má opačný charakter. Zatímco u ostatních leasingů se snažíme získat vozidlo či jiný majetek výměnou za peníze, v případě zpětného leasingu získáváme peníze a zdrojem k tomu je právě automobil.

Zpětný leasing funguje na následujícím principu: společnost odprodá svůj používaný či zánovní majetek leasingové společnosti za cenu, který určí znalecký posudek. Leasingová společnost se v takovém případě stane vlastníkem majetku, na druhé straně podnikatel ztrácí právo na vlastnictví předmětu a stává se nájemcem.

Zpětný leasing má několik výhod, díky kterým je oblíbeným nástrojem při financování. Mezi tyto výhody patří:

  • uvolnění finančních prostředků (a to velice rychle)
  • využití leasingové splátky jako nákladové položky
  • získání finančních prostředků z používaného majetku

Mezi doklady, které jsou potřeba pro schválení zpětného leasingu, patří velký technický průkaz od vozidla (či jiný doklad v případě jiného druhu majetku) a občanský průkaz nebo pas.

Zpětný leasing je tedy možnost, jak využít svého majetku k získání finančních prostředků. Na rozdíl od pochybných půjček s velkými úroky je zpětný leasing zcela bezpečnou metodou získání peněžních prostředků. Mimo to také patří mezi nejvýhodnější (nejlevnější) způsoby a proto je tak oblíbený mezi podnikateli.