Leasing.cz je součástí skupiny úspory.cz
hledáte nejvýhodnější povinné ručení, půjčku, cestovní pojištění?

Nacházíte se na stránce: Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr na automobil

Úvěr

Pokud si pořizujeme automobil, ale nemáme dostatek hotovosti, máme na výběr ze dvou možností. Buď využijeme leasingu, nebo si vezmeme úvěr na financování automobilů. Každá z možností má své výhody. Leasing je asi nejrychlejším způsobem jak získat automobil, je to také velmi nenáročné na administrativu. Leasing si také může dovolit každý, splátky a doba splácení jsou nastaveny přesně tak, aby odpovídaly možnostem klienta.

Naproti tomu úvěr na financování automobilů nedostane vždycky každý, kritéria jsou náročnější, protože poskytovatel úvěru nemá přímou zástavu v automobilu, a tak vyžaduje důkazy dokládající platební schopnost klienta, popř. vyžaduje ručitelství a zástavy.

Co se týče výsledného přeplacení, záleží to na individuálních možnostech splácení dlužníka a na parametrech předmětu. Rozdíl je každopádně ve vlastnictví - zatímco u leasingu má dlužník pouze opci na nákup automobilu po doplacení leasingu, u úvěru na financování automobilů ihned získává předmět do svého vlastnictví. Díky tomu, že při zvolení úvěru na financování automobilů ihned vlastníkem, může auto upravovat, věnovat se tuningu apod.

Je rovněž na jeho posouzení, jestli si bude chtít své auto pojistit. Pokud si automobil koupí přes úvěr fanoušek pojištění, tak se připraví o výrazné slevy.

Z finančního hlediska není pro získání úvěru na financování automobilů třeba skládat žádnou akontaci, taky je dnes už jednodušší jednorázově doplatit úvěr než leasing. Také při pojistné události je trochu lepší pozice pro úvěrové dlužníky, situace s leasingovými společnostmi bývá trochu komplikovanější. Výhodu určitě má úvěr na financování automobilů pro ty, co si nechtějí kupovat ojetý vůz v bazaru, ale třeba přes inzerát.

Leasing i úvěr na financování automobilů jsou výhodnými způsoby financování, přesto jsou jejich výhody různé a je vhodné je posuzovat a srovnávat přímo v dané konkrétní situaci.