Leasing.cz je součástí skupiny úspory.cz
hledáte nejvýhodnější povinné ručení, půjčku, cestovní pojištění?

Nacházíte se na stránce: Operativní leasing

Operativní leasing

Operativní leasing

Leasing bývá u většiny občanů považován za způsob, jak si pořídit nějaký předmět na splátky. Tato představa ovšem není přesná. Leasing je v první řadě pronájmem. Rozlišujeme dva tyto typy pronájmů. Finanční leasing je ta známější varianta, kdy po doplacení poslední splátky za symbolickou cenu přejde automobil z vlastnictví leasingové společnosti do našeho. Existuje ovšem i operativní leasing, který zcela naplňuje podstatu pronájmu. Ani po skončení nájemní smlouvy předmět do našeho vlastnictví nepřechází. Určitě je na místě otázka – a proč by to někdo dělal? I když to tak na první pohled nevypadá, tak se jedná o velmi zajímavý produkt.

V zahraničí se operativní leasing těší takřka stejné popularitě jako leasing finanční. I v naší populaci existuje skupina lidí, která pravidelně obměňuje vozový park, ať už z důvodu morálního zastarávání či jako životní styl. Tito lidé pak při výměně vozidel musí procházet širokou agendou související s převodem a prodejem. Operativní leasing si nájemce pouze domluví, stanoví se, kolik kilometrů s automobilem najede a dle toho se mu navolí výše splátek. Nemusí se o nic starat, vše je zařízeno leasingovou společností. Operativní leasing má právě tu výhodu, že za údržbu vozidla a správu úředních záležitostí zodpovídá leasingová společnost a ne nájemce, jako je tomu v případě finančního leasingu. Ať už se tedy jedná o vyzvednutí SPZ či o vyřízení pojistné události, vše může nájemce přenechat na pronajímateli. Navíc za operativní leasing není třeba skládat žádnou počáteční akontaci.

Právě z těchto důvodů firmy rády využívají operativní leasing, ušetří jim to nejen personál, ale i administrativu, navíc díky rozsáhlým smlouvám a dohodám mezi leasingovými firmami a prodejci automobilů, pneuservisy, pojišťovnami, servisy apod. lze získat zajímavé slevy a výhody.